Obserwatorzy

O wszystkim , co w życiu może być ważne.

Oldis Mikst TV

Zmień swoje życie

Grunt to pewność siebie

Nie odkładaj na później tego, co uważasz za słuszne


Jeśli już wiesz, co powinieneś zrobić, aby osiągnąć cel, przekuj swą wiedzę w czyn. Nic się nie zmieni, jeżeli będziesz jedynie rozmyślał o tym, co należałoby zrobić. Tylko działanie przybliży cię do celu.
Jeśli chcesz zdać egzamin, już teraz powinieneś rozpocząc doń przygotowania. Jeśli szukasz przyjaciela, nie wystarczy rozmyślać o tym, jak to byłoby dobrze mieć kogoś, z kim można by o wszystkim porozmawiać. Musisz działać. Szansa na poznanie kogoś podczas spaceru jest sto razy większa niż prawdopodobieństwo zawarcia nowej znajomości bez wychodzenia z domu.


Zrób codziennie choćby jedną konkretną rzecz


Codziennie kontynuowanie wysiłków prowadzących do celu powinno być dla ciebie sprawą oczywistą.
Jeżeli szukasz sposobności do poznania kogoś, nie wystarczy pójść raz na koncert czy do kawiarni, a potem – jeśli za pierwszym razem nie udało ci się nikogo poznać – z powrotem zamknąć się w swojej skorupie.
Jeśli masz jakiś nałóg czy przyzwyczajenie, którego chciałbyś się pozbyć, musisz codziennie nad tym pracować i ciągle być w stanie gotowości „do odparcia ataku”. Gdy twoim problemem jest nadwaga, powieneś zacząć od zrezygnowania z kolacji raz w tygodniu, potem trzy razy w tygodniu, a wreszcie w ogóle wykluczyć wieczorny posiłek.


Rób wszystko co możliwe, by osiągnąc swój cel. Jeśli ty wykonasz swoją część, los ci to wynagrodzi, wykonując swoją!


Zapomnij o starych przyzwyczajeniach i zużytych pomysłach


Jeśli chcesz otrzymać coś nowego albo osiągnąć jakiś cel, musisz najpierw uwolnić się od starych przyzwyczjeń i porzucić dotychczasowy sposób myślenia, krótko mówiąc musisz zrobić miejsce dla nowego. Jak mówi pewne chińskie przysłowie:
„Nie naleje się herbaty do pełnej filiżanki!”
To samo dotyczy aktywnego kształtowania życia. Jeśli pragniesz znaleźć nowego partnera, musisz najpierw uwolnić się od dotychczasowego. Nie chodzi przy tym o to, abyś go fizycznie natychmiast porzucił, lecz byś wytworzył w sobie stan gotowości na odejście jednej, a przyjęcie drugiej osoby.
Jeśli twoim pragnieniem jest poprawa bytu materialnego, powinieneś zacząć od zerwania z przekonaniem, że jesteś biedny, musisz poczuć się tak, jakby niczego ci nie brakowało, jakbyś już dysponował koniecznymi dobrami.
Jeśli chciałbyś znaleźć nową pracę, musisz wewnętrznie uwolnić się od dotychczasowej, aby zrobić miejsce dla nowego zajęcia.
W tym wolnym miejscu zasiejesz teraz ziarno nowego celu i odtąd będziesz codziennie oglądał w wyobraźni jego wzrastanie. Na płaszczyźnie duchowej stworzyłeś zatem nową sytuację, przyjmiesz ją całym sercem i będziesz się nią cieszył, doświadczając wszystkich jej skutków i konsekwencji. Jeśli wywołałeś przyczynę na planie duchowym, spowodowanie skutku w rzeczywistości to jedynie kwestia czasu. Teraz musisz mieć oczy otwarte, aby dostrzec szansę, którą los na pewno ci ofiaruje.

Brak komentarzy:

O mnie

Moje zdjęcie

interesuje sie wszystkim co zasluguje na uwage