Obserwatorzy

O wszystkim , co w życiu może być ważne.

Oldis Mikst TV

Zmień swoje życie

Grunt to pewność siebie

Musisz być przekonany o słuszności swego działania


Elementem o niekwestionowanej ważności jest w treningu umysłu twoja bezwarunkowa wiara i pewność, że cel, spełniony na razie na płaszczyźnie duchowej, spełni się też w rzeczywistości. Musisz być o tym przeświadczony także będąc na poziomie świadomości zewnątrznej, a więc w każdym momencie codziennego życia. Dlatego nie pozwól, by osłabiały cię wątpliwości, czyń wszystko, co w twej mocy, także na planie rzeczywistym. Wszystkie działania zmierzające do zmieny twego życia muszą być przepojone niezachwianą wiarą w skuteczność podejmowanych kroków. Twoja pewność osiągnięcia celu musi się przejawiać w tym, co konkretnie robisz.
Istotne znaczenie dla powodzenia planów ma – o czym w żadnym wypadku nie powieneś zapominać – twój wygląd zewnętrzny. Jeśli, na przykład, szukasz partnera życiowego albo partnera do interesów, powinny o tym mówić także twój wygląd i zachowanie. W wielu sprawach sukces w decydującej mierze zależy od wrażenia, jakie wywrzesz na interesujących cię osobach, potencjalnych partnerach czy klientach.
Zwróć zatem uwagę na swój ubiór, gestykulację, a zwłaszcza na tom własnego głosu. Wprawdzie nie jest bezwzględnie konieczne, abyś co prędzej pobiegł na kurs retoryki, ale posłuchaj uważnie, jak mówisz, dostarczy ci to interesujących informacji. Stań przed lustrem i porozmawiaj ze sobą. Zwróć uwagę na dźwięk głosu i wyraz twarzy. Spróbuj spojrzeć na siebie z pozycji innej osoby, jak zareagowałbyś na kogoś mówiącego tak jak ty? Taka próba powie ci niejedno o tobie. Jeśli to możliwe, spróbuj poprzez odpowiednie ćwiczenia zmienić, na przykład, ton głosu.
Aby upewnić się co do słuszności działań,powinieneś przyswoić sobie umiejętności konieczne do urzeczywistnienia celu. Wracając do przykładu wyprawy żeglarskiej: jeśli chcesz żeglować po morzach świata, jest dla mnie oczywiste, że masz za sobą ukończony kurs żeglarski, dobrze by było jednak, gdybyś zainteresował się też kursami dla ratowników, nurków czy też znalazł czas na przestudiowanie prawa morskiego i tak dalej.
Posługując się technikami treningu umysłu, jesteś w stanie osiągnąć wszystko, czego tylko zapragniesz. Nie pozwól, by ograniczały cię stare przyzwyczajenia i przekonania. Z drugiej stony jednak nie pozwól też, aby twoja fantazja przysłoniła ci pewne niepodważalne fakty. Jeśli jesteś, na przykład, krótkowidzem, nie myśl raczej o karierze pilota. Pragnąc urzeczywistnienia wielkich celów, uwzględniaj istnienie realiów. Dzięki temu nie zmarnujesz czasu na pracę nad celem będącym w twojej sytuacji jedynie mrzonką.
To, co powiedziałem do tej pory, powinno pozwolić ci zrozumieć, jak wiele sam jesteś w stanie zrobić dla osiągnięcia celu. Nie na darmo mówi się, „pomóż sobie, a Bóg ci pomoże!” Potraktuj to powiedzenie dosłownie.

Brak komentarzy:

O mnie

Moje zdjęcie

interesuje sie wszystkim co zasluguje na uwage