Obserwatorzy

O wszystkim , co w życiu może być ważne.

Oldis Mikst TV

Zmień swoje życie

Grunt to pewność siebie

Zastanów się, czego pragniesz

Znałem kiedyś pewną młodą kobietę, która w dzieciństwie uległa paraliżowi i odtąd poruszała się wyłącznie o kulach. Ponieważ bardzo chciała chodzić, postanowiła wypróbować rozmaite techniki leczenia niekonwencjonalnego, a także metodę treningu umysłu. Pracowała wytrwale, nie opuszczając żadnej godziny ćwiczeń. Nie zdziwiło mnie zatem specjalnie, kiedy po mniej więcej dwóch miesiącach dało się zauważyć wyraźne efekty jej wysiłków. Mogła też chodzić o jednej kuli, ba, jeśli celem było zrobienie tylko kilku kroków, potrafiła obejść się w ogóle bez podparcia. Wszystko wskazywało na to, że niebawem wyzdrowieje.
Nadszedł dzień, kiedy zaczęła się poważnie zastanawiać nad zmianami, jakie nieuchronnie nastąpią teraz w jej życiu. Nareszcie będzie mogła robić to, o czym marzyła przez tyle lat: uprawiać sport, spotykać się z przyjaciółmi, tańczyć. Jednocześnie jednak uświadomiła sobie, że będzie musiała uzupełnić wykształcenie i postarać się o pracę. Nie będzie już mogła liczyć na rentę inwalidzką, która do tej pory zapewniała jej spokojne i względnie dostatnie życie.
W głębi duszy nie była jeszcze gotowa do przyjęcia wszystkich konsekwencji faktu, że może prowadzić normalne życie. Przestraszyła się, że odtąd sama będzie się musiała troszczyć o swój byt. Już w następnych dniach jej stan zdrowia znacznie pogorszył się. Wkrótce po postępach w samodzielnym chodzeniu nie zostało śladu. Cóż się zatem stało?
Oprócz pragnienia powrotu do zdrowia kobieta miała jeszcze inne życzenie. Przyzwyczaiła się do swojej sytuacji i chciała nadal żyć spokojnie, nie musząc troszczyć się o własne utrzymanie. Jej pragnienie odzyskania zdrowia zderzyło się z pragnieniem prowadzenia życia może nie dostatniego, ale wolnego od trosk będących udziałem ludzi zdrowych. W starciu tym zwyciężyło pragnienie silniejsze i dlatego jej próba powrotu do normalnego życia musiała zakończyć się fiaskiem.
Zanim więc sformułujesz swoje życzenie, powinieneś się upewnić, czy jesteś gotów na przyjęcie sukcesu! Pomyśl, jakie zmiany w twoim życiu spowoduje spełnienie życzenia i czy naprawdę tego chcesz.
Jeśli w głębi serca nie jesteś gotów do podjęcia pracy, nie znajdziesz jej i nie pomoże ci w tym nawet trening umysłu, ponieważ tak naprawdę bardziej odpowiada ci leniuchowanie. Jeśli zaś pogardzasz innymi, nie znajdziesz przyjaciół. Tu także trening umysłu okaże się nieskuteczny: przyznaj, że w gruncie rzeczy wolisz własne towarzystwo. Mógłbym podać wiele podobnych przykładów na to, że pragnienie osiągnięcia sukcesu okazuje się złudne, gdy blokują go sprzeczne z nim życzenia.
Jeśli pragniesz sukcesu, musisz skupić wszystkie swoje siły życiowe na tym jednym celu,. Oto warunek powodzenia ! Jedynie wtedy trening umysłu może się okazać dla ciebie metodą skuteczną.

Brak komentarzy:

O mnie

Moje zdjęcie

interesuje sie wszystkim co zasluguje na uwage

Archiwum bloga